11. 1. 2013 - FAVEA získala cenu za nejlepší podnikatelské projekty podpořené z OPPI

14.12.2012 | CzechInvest/MPO ČR | Agentura CzechInvest a Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásily nejlepší podnikatelské projekty roku 2011

Vítězové soutěže Podnikatelský projekt roku 2011

Contipro Pharma, DCIT, Milan Mašek, ONDRÁŠOVKA, FAVEA, statutární město Plzeň, MARLIN a BLANÁŘ NÁBYTEK. To jsou jména úspěšných žadatelů o dotaci z Operačního programu Podnikání a inovace (OPPI), kteří si ve čtvrtek odnesli z Michnova paláce v Praze ocenění za nejlepší podnikatelské projekty realizované v roce 2011. Soutěž zorganizovala agentura CzechInvest a Ministerstvo průmyslu a obchodu, osobní záštitu nad akcí převzal ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba.

„Připravit kvalitní projekt, projít dotačním procesem a úspěšně celý záměr dokončit vyžaduje mnoho úsilí. Ty nejlepší projekty získaly titul, ocenění si zaslouží ale i další podnikatelé, kteří díky realizaci svých inovativních nápadů zvyšují konkurenceschopnost naší země,“ říká ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba.

logo OPPI„Operační program Podnikání a inovace v roce 2013 končí. Malé a střední podniky ale mohou očekávat podporu z Evropské unie a státního rozpočtu i v dalších letech, a to v podobě Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost,“ dodává ředitel sekce fondů EU, výzkumu a vývoje Ministerstva průmyslu a obchodu Petr Očko, který je pověřený řízením agentury CzechInvest.

logo EEI.CZTitul Podnikatelský projekt roku 2011 byl udělen v osmi kategoriích. Vítězem kategorie Inovace se stala společnost Contipro Pharma a.s. Za nejlepší projekt v oblasti ICT a strategických služeb byla oceněna firma DCIT, a.s. Jako nejlepší ekologické projekty byly vyhodnoceny aktivity Milana Maška v kategorii Obnovitelné zdroje energie a firmy ONDRÁŠOVKA a.s. v kategorii Úspory energie. Za nejlepší výzkumně-vývojovou kapacitu (kategorie Potenciál) si ocenění odnesla firma FAVEA, spol. s r.o. a za nejlepší infrastrukturu pro podporu inovačního podnikání (kategorie Prosperita) statutární město Plzeň. Oceněno bylo také nové školicí středisko společnosti MARLIN, s.r.o. a výrobní hala firmy BLANÁŘ NÁBYTEK, a.s. (Podrobnější výsledky soutěže Podnikatelský projekt roku 2011 a stručné popisy vítězů najdete v samostatných přílohách.)

Partnery soutěže Podnikatelský projekt roku 2011 jsou agentura CzechTrade, Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR, Hospodářská komora ČR, Sdružení pro oceňování kvality (SOK) a Komerční banka. Mediálními partnery soutěže jsou Český rozhlas Rádio Česko, týdeník Ekonom, portály ProByznys.info a EurActiv.cz a magazíny Project & Property, Moderní obec a Prague Leaders Magazine.

Pro další informace kontaktujte tiskové oddělení agentury CzechInvest

Adéla Tomíčková, tisková mluvčí, tel.: +420 296 342 832, adela.tomickova@czechinvest.org