Smluvní výroba

Farmaceutické technologie

Společnost FAVEA využívá při zpracovávání přírodních produktů moderních technologií, jako je mikronizace, mikroenkapsulace a nyní nově nanotechnologie. Náš organismus dokáže díky tomuto zpracování lépe vstřebávat a využívat účinné látky. Úprava umožňuje snížit dávkování, a tím i případné zvýšené zatížení trávicího traktu. Své přípravky označujeme logem upozorňujícím na zvýšenou biologickou dostupnost.

MikronizaceMikronizace
Mikronizace je šetrná fyzikální metoda. Původní částice látky jsou rozdrobeny a zmenšeny až na velikost několika mikrometrů, čímž látka mnohonásobně zvětší svůj povrch. Důsledkem je zvýšené vstřebávání látek do organismu. Tím dochází k výrazně zlepšené biologické účinnosti, stabilitě a jsou vytvořeny podmínky pro rychlý účinek. Úprava umožňuje snížit dávkování, a tím i případné zvýšené zatížení trávicího traktu nebo až nežádoucí vedlejší účinky. Své přípravky označujeme logem upozorňujícím na zvýšenou biologickou dostupnost. Od Ministerstva průmyslu a obchodu ČR jsme obdrželi ohodnocení „Inovace roku 2001“.

MikroenkapsulaceMikroenkapsulace
Mikroenkapsulaci používáme ve společnosti FAVEA několik let pro inkorporaci olejových složek (vitamín E, polynenasycené mastné kyseliny, rostlinné silice) do pevných lékových forem, hlavně tablet. Mikroenkapsulace je proces, při kterém jsou mikrokapky kapaliny pokryty vhodnou látkou (sacharidy, proteiny). Takové pokrytí zlepšuje stabilitu enkapsulovaného oleje – při vhodném výběru materiálu pro pokrytí je absolutní bariérou pro kyslík a zabezpečuje tak dokonalou ochranu proti oxidaci. Chceme tak zajistit uživatelům špičkový produkt, který po celou dobu použitelnosti bude stabilní a netoxický. Mikrokapsule se i daleko lépe vstřebávají a umožňují plné využití olejů i u lidí s poruchami trávení tuků.

NanotechnologieNanotechnologie
Už delší dobu je známo, že podáním větších dávek nemusí být dosaženo vyššího účinku. Naopak, u mnoha málorozpustných přírodních látek je možné dosáhnout žádaného efektu, a to i po dlouhou dobu. Podmínkou jsou ovšem rozměry, které jsou však těžko představitelné, protože je nemůžeme vidět pouhým okem ani světelným mikroskopem. Použitím špičkových technologií v oblasti desítek až stovek nanometrů se uplatňují nové vlastnosti a pozitivní funkce. Nanotechnologie přináší nesmírný pokrok nejen v účinnosti, ale i v bezpečnosti podávaných látek.